Burger Bar – recenzja

Burger Bar - burger

Czasami jest tak, że jedyne na co mam ochotę, to powrót do sprawdzonych miejsc, gdzie raczej nic nie może mnie już zaskoczyć. Wiem, czego mogę się spodziewać, wiem że będzie dobrze, nie muszę obawiać się przykrych niespodzianek i mam pewność, że wyjdę zadowolony. Czasami po prostu potrzebuję takiego powrotu dla oczyszczenia, odtworzenia właściwych wzorów i przypomnienia sobie, jak wygląda/działa/smakuje coś naprawdę dobrego.

Może to brzmieć nieco górnolotnie przeniesione na temat burgerów, ale dla mnie takim właśnie miejscem jest Burger Bar. Wiem, że pan który prowadzi lokal uśmiechnie się na mój widok, zadowolony że znowu wróciłem. Wiem, że zamówię Cheese’a albo BBQ, że będzie on krwisty, że nie będę mógł doczekać się widoku pana z tacą idącego przez ulicę z Burger do Music Baru i w końcu wiem, że w pierwszych sekundach pierwszego gryza wszystko inne przestanie się liczyć, a ważne będzie tylko rozkoszowanie się tym niespotykanym nigdzie indziej połączeniem burgerowych smaków.

Burger Bar - lokal

Moja ostatnia wizyta sprzed kilku dni była właśnie tym wszystkim. I pomimo przeświadczenia, że znów będzie dobrze, w momencie kiedy mam już burgera przed sobą, kiedy biorę pierwszego gryza, przez ułamek sekundy zawsze pojawia się obawa, czy znów będzie tak dobrze jak zawsze, i czy to nie będzie ten pierwszy raz, kiedy coś jednak pójdzie nie tak, i kolejna ikona historii naszego miasta upadnie. Na szczęście, w przypadku Burger Baru ten dzień jeszcze nie przyszedł i kolejny raz było właśnie tak, jak powinno być. Niska i chrupiąca bułka, w sam raz krwiste mięso, roztopiony żółty ser, ketchup i, co zawsze budzi moje największe zdziwienie, surówka wyglądająca niczym w kebabie i niespecjalnie zachęcająca do jedzenia, a jednak tworząca idealną kompozycję smakową z pozostałymi składnikami. Jak zawsze było wzorowo, ocena się nie zmienia, w związku z czym ranking z poprzedniego wpisu pozostaje aktualny.

Burger Bar - lokal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *