Burger na kółkach – recenzja

Burger na kółkach - zdjęcie burgera

Wierzycie w złą passę? Ja nie wierzę, ale kiedy czwarta kolejna wizyta w burgerowni jest nieudana i raz, że człowiek jest niezadowolony że mógł zjeść dobrego burgera, a znów trafił na coś czego chętniej by nie jadł gdyby wiedział jak będzie, a dwa że musi pisać o tym jak było źle i że nie chce już tam wracać, to zaczynam się zastanawiać co tu nie gra. Czy trend slow foodowych burgerów wszedł juz w fazę dojrzałości i na rynku jest tylu graczy, że jakość z początkowo bardzo wysokiej ustabilizowała się na średnim poziomie?

A może niektórzy z nich po prostu nie dają rady przy coraz większym popycie i w pośpiechu gubią jakość? Albo otwierając kolejne lokale bądź food trucki, nie są w stanie osobiście ich dopilnować, a pracownicy nie potrafią osiągnąć poziomu jakości szefostwa? Nie wiem czy któraś z powyższych hipotez jest prawdziwa, ale wiem że od czterech wizyt nie jadłem dobrego burgera i ten fakt mnie bardzo zasmuca. Może czas przestać na chwilę testować nowe miejsca i wrócić do którejś z burgerowni z czołówki rankingu na detoks i odzyskanie wiary w istnienie dobrych burgerów? Nie mówiąc o tym, że o dobrych burgerach po prostu się lepiej pisze, Wam pewnie się lepiej czyta i chętniej dodajecie takie miejsca do mapy nowych lokali do sprawdzenia.

Burger na kółkach - zdjęcie food trucka

Ostatni test przeprowadziliśmy w cztery osoby w food trucku „Burger na kółkach”. Wybrałem „Kozła na kółkach” z kozim serem pleśniowym, żurawiną, warzywami i sosami. Podobnie jak przy ostatniej wizycie, burger był prześliczny. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, ładna bułka wyglądająca na przypieczoną, porządny kawałek mięsa, ładnie skomponowane kolorowe dodatki. Niestety, na tym pozytywy się kończą. Bułka, pomimo ładnego wyglądu i śladów od grilla, w ogóle nie była chrupiąca, za to należała do gatunku dużych i zapychających. Mięso standardowo zamówiłem prawie surowe, a dostałem ledwo krwiste. Ser kozi był OK, ale brakowało tam czegoś jeszcze, kompozycja dodatków nie miała polotu. Żurawina do koziego sera to bardzo dobre zestawienie, ale nie wiadomo dlaczego, dodatkowo burger był zalany jakimś białym sosem, coś jakby majonezowym albo jogurtowym, przypominającym najtańsze sosy na podrzędnych stacjach benzynowych. Gdybym bardzo chciał powiedzieć o tym burgerze coś dobrego, to ten sos skutecznie by to wszystko przekreślił.

Burger na kółkach - zdjęcie menu

Najbardziej przykre w tym całym doświadczeniu jest to, że „Burger na kółkach” to utytułowany food truck i zwycięzca konkursów, polecany również przez znajomych. Tymczasem wizyta w cztery osoby i próbowanie różnych burgerów pokazało coś zupełnie innego. I tu wracam do wątku z początku recenzji – gdzie podziała się jakość? Czy wpływ na powyższą sytuację miał fakt, że na miejscu nie było właściciela ani managera, tylko pracownicy? A może to, że to jeden z co najmniej dwóch food trucków pod marką „Burger na kółkach” i skala wyprzedza jakość? Nie znam odpowiedzi na te pytania, ale jestem zasmucony kierunkiem w którym podąża coraz więcej burgerowni. Powyższą wizytę oceniam na 2 i „Burger na kółkach” wskakuje na 30. miejsce.

Jeśli byliście i testowaliście, podzielcie się wrażeniami. A jeśli znacie jakąś knajpę, której nie ma na liście, zgłoście ją do testu.

[grwebform url=”http://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=BtuPo&webforms_id=404602″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

4 Komentarzy

 1. ZosiaSamosia

  Nieprawda

  1. Rafał (Post autora)

   Zosia, dzięki za komentarz! Chętnie dowiem się więcej :)

 2. Dariusz Iwanow

  Kubeł zimnej wody się nam przyda. Kilka rzeczy musimy wyprostować. Ponownie popracować z personelem i zaprosić Cię jeszcze raz ( trafiłeś na okres zawirowań personalnych)

  1. Rafał (Post autora)

   Darek, dzięki za komentarz! Muszę przyznać że burger którego próbowałem u Was podczas Burgerowych Mistrzostw był z zupełnie innej bajki niż ten opisany w powyższej recenzji. Zrewiduję ocenę przy okazji relacji z mistrzostw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *