Dobra zmiana w Taste Burger

Taste Burger - burger

Ostatnio w mediach dużo mówi się o dobrej zmianie. O ile ten komunikat w kontekście politycznym wzbudza dużo kontrowersji, to w przypadku odwiedzonej przeze mnie ostatnio burgerowni Taste Burger w Wilanowie, jest on jak najbardziej prawdziwy. Dziś o znaczącej poprawie i szczegółach tej zmiany.

Taste Burger - front

Taste Burger pozostaje burgerownią najbliższą mojego miejsca zamieszkania. W okolicy jest jeszcze Fresh Burgers i Bike Bistro, ale z tych wszystkich opcji Taste jest zdecydowanie najsmaczniejszy, a dodatkowo mam do niego minimalnie bliżej. Jakiś czas temu, kiedy pracowałem w okolicy którą można by było nazwać burgerową pustynią, zdarzało mi się dość często zajeżdżać do Taste’a po drodze z pracy, uzupełnić zapas wołowiny w organizmie. Jednak od czasu kiedy zmieniłem pracę, a w związku z nią również lokalizację, na taką w której burgerownię można znaleźć niezależnie od tego, w którą stronę się pójdzie, częstotliwość moich wizyt w Taste znacząco spadła i ostatnio byłem tam w marcu. Manager lokalu, Darek, już od jakiegoś czasu zachęcał mnie żebym wpadł ponownie, zobaczyć i spróbować co się zmieniło, bo podobno sporo i na lepsze. W końcu udało mi się zweryfikować tę zmianę.

Taste Burger - lokal

Pierwszy rzut oka na kartę uświadomił mi, że zmieniło się dużo – pojawiło się sporo nowych pozycji, łącznie z kilkoma opcjami dla wegetarian. Jednocześnie, zniknął mój ulubiony Egg Burger, ale dokładniejsza lektura wykazała, że nadal jest dostępny, tylko jako burger do samodzielnego złożenia z dostępnych składników. Wybrałem nowość – Blue Cheese Burgera z roszponką, orzechami, serem blue cheese, gruszką, dżemem porzeczkowym i musztardą miodową – wołowina, ser pleśniowy, gruszka i konfitura owocowa to jedno z moich ulubionych połączeń. Poprawę w burgerze widać było już od pierwszego spojrzenia, a to za sprawą bułki, która ze standardowej bułki burgerowej została zamieniona na bardzo zachęcająco wyglądającą bułkę, przypominającą domowe wypieki. Już pierwszy kęs pokazał, że jest bardzo dobrze – z połączenia słodkich smaków z wołowiną udało się stworzyć bardzo smaczną kompozycję. Bułka rewelacyjna i zdecydowanie najmocniejszy punkt burgera. Mięso smaczne, ale trochę za bardzo wysmażone. Dodatki – w punkt. Czy można było coś poprawić? Kilka detali – mięso mogło być bardziej krwiste. Ser z kolei był trochę za mało roztopiony, z jednej strony praktycznie w ogóle. Mi osobiście do takiej kombinacji bardziej od roszponki pasowałaby rukola. Na szczęście, to tylko detale, które z dobrego burgera mogłyby zrobić bardzo dobrego. Taste Burger z poziomu silnego przeciętniaka z oceną 3.5 i 27 miejscem, awansuje na silną ocenę 4 i 14. miejsce, a jeśli nauczą się wysmażać mięso na krwiste (co od początku nie zawsze im się udaje) i bardziej roztapiać ser, jest duża szansa na kolejny awans na 4.5. Jeśli nie byliście, to wpadajcie, bo naprawdę warto, a ja mam teraz dużo lepszą motywację żeby częściej zaglądać do mojej najbliższej burgerowni.

Taste Burger - burger

Taste Burger - menu

Starsze recenzje:

2 Komentarzy

  1. Darek

    Cieszę się że ktoś oprócz mnie zauważył dobrą zmianę w TB. Nowa bułka zdecydowanie lepsza. Mięso tez lepsze. wrażenie ogólne lepsze. Menu inne ciekawsze. Ceny nieco w górę ale rekompensują zmianę

    1. Juzka

      Pewnie Ceny w Górę Wypłaty w DÓŁ?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *