Kolejna wizyta na Pradze i Yogi Burger jako 60. burgerownia w rankingu

Yogi Burger - burger

Udało mi się znów wpaść na Pragę Północ i zanurzyć się na chwilę w jej szczególnym klimacie, tak odmiennym od mojej codziennej Warszawy. Pisałem o nim więcej TUTAJ, przy okazji wizyty w Slimburger. Tym razem odwiedziłem Yogi Burger, lokal oddalony od Slima o zaledwie jeden tramwajowy przystanek i prawdopodobnie konkurujący z nim o klientelę tej magicznej dzielnicy.

Pomimo, że dwa wspomniane lokale dzieli zaledwie 750m, klimat obu lokalizacji jest nieco inny. Slimburger zlokalizowany jest na rogu dwóch ruchliwych ulic, z wieloma punktami handlowo-usługowymi i bramami kamienic i ulica wręcz tętni życiem. Yogi natomiast znajduje się przy równie ruchliwej ulicy, ale mniej tu szyldów różnych instytucji, mniej bram i klatek, przez co również mniej ludzi. Sam lokal trudno zauważyć z ulicy, jako że trzeba do niego zejść po schodkach, a z wyższego względem wejścia poziomu ulicy trudno dostrzec niedużych rozmiarów szyld. W środku przemiła obsługa przyjmuje zamówienie, upewniając się, że składniki i poziom wysmażenia będą odpowiadały gustom klienta. Pan zapytany o pochodzenie nazwy Yogi i wszechobecny motyw amerykańskiego parku Yellowstone, w którym zamieszkiwał uroczy, kreskówkowy miś, odpowiada że tak mówią na niego znajomi i stąd wzięła się nazwa lokalu.

Yogi Burger - front

W tej miłej atmosferze zdecydowałem się zamówić burgera Blue Cheese z serem, bekonem, serem pleśniowym i warzywami, które z uwagi na mnogość warto wymienić – sałata, pomidor, pieczarki, cebula, pikle. Do tego sos – przygotowywany na miejscu z ketchupu, musztardy, majonezu i miodu. Po niedługim oczekiwaniu na stole pojawił się słusznych rozmiarów burger. Wygląd bardzo zachęcał do spróbowania. Kształtna, zarumieniona bułka, elegancko wysmażony bekon, ładnie roztopiony żółty ser i przełamująca to wszystko zielonym kolorem sałata – mmm… Bułka wyglądała tak zachęcająco, że przed wzięciem burgera do ręki lekko ją nacisnąłem i poczułem bardzo satysfakcjonującą, lekką twardość wynikającą z odpowiedniego przypieczenia – właśnie tak należy przygotowywać bułkę do burgera!

Yogi Burger - burger

W smaku na plus należy zaliczyć jakość i ciekawą kompozycję składników. Pierwsze kęsy dają bardzo miłe odczucia z obfitości dodatków i odpowiednio dobranego sosu. Jednakże, po kilku gryzach ta obfitość zaczyna przeszkadzać, a smaki zaczynają się ze sobą gryźć? Jak to możliwe? Jak na mój gust, burger został nieco przeładowany – przy połączeniu żółtego sera z pleśniowym, oba walczą o dominację, w efekcie czego żaden nie wybija się wystarczająco i nie nadaje burgerowi zdecydowanego charakteru, lądując gdzieś pomiędzy. Pieczarki dodane do tak wielu warzyw, bekonu i dwóch serów, wciskają się niejako na siłę, próbując znaleźć dla siebie miejsce u walczących o poradzenie sobie z tym wszystkich kubków smakowych. A co z mięsem, czynnikiem kluczowym dla sukcesu bądź porażki burgera? Jakościowo w sam raz, niestety pomimo zamówienia krwistego, wysmażone zdecydowanie dobrze. Odwiedzając burgerownie na Pradze należy się z tym liczyć, jako że w rozmowach z właścicielami niejednokrotnie usłyszałem, że tego oczekują klienci i krwistych burgerów właściwie się nie robi, jednakże niekrwisty burger za każdym razem pozostaje rozczarowaniem. Jak więc podsumować tego burgera? Zdecydowanie ma potencjał. Wszystkie składniki są dobre jakościowo, kompozycja jest fajnie dobrana, tylko nieco przeładowana. Po lekkiej kuracji odchudzającej z kilku zbędnych składników i krótszym smażeniu mięsa może być naprawdę dobrze. A tymczasem Yogi wchodzi do rankingu na 31. miejsce z oceną 3.5 i zostaje 60. ocenioną burgerownią.

Yogi Burger - burger przekrójYogi Burger - menu

2 Komentarzy

  1. Filip

    Uwielbiam Yogiego. Następnym razem polecam burgera Armeńskiego i kulki serowe z papryczkami. Zestaw idealny!

  2. miki

    w tej okolicy tylko i wylacznie Nazarty z Zabkowskiej gdzie o burgery i inne miesa dba ekipa z nieodzalowanego Cheeseburger Slow Food

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *