Real Burger No. 1 – recenzja

Real Burger - burger

W tym tygodniu udało mi się nadrobić jedną z zaległości z Waszych poleceń (dzięki Katarzyna Kucia) – Real Burger No.1 na Cybernetyki, na samej granicy Mordoru. Wpadłem późnym popołudniem, w porze wychodzenia z pracy, w związku z czym spodziewałem się spotkać choć kilku korpoludków w najmodniejszych teraz ciasnych garniakach, wciągających burgery przed powrotem do domu z pustą lodówką. Na przekór oczekiwaniom, przez dłuższy czas byłem sam, dopiero po kilku chwilach dołączyły kolejne osoby.

Real Burger zachęca już od pierwszego kontaktu – bardzo dobre oceny na profilu na Fejsie, przed wejściem zabytkowy samochód oznakowany logo knajpy, przyjemne i minimalistyczne wnętrze utrzymane w nowoczesnym duchu. Po chwili podchodzi bardzo miła i uśmiechnięta pani, przyjmuje zamówienie – atmosfera jedna z lepszych jakich doznałem w burgerowniach.

Real Burger - lokal

Real Burger - menu

Zamówiłem Real Bacon z bekonem, serem, warzywami i sosem musztardowo-miodowym. Bułkę oceniam najwyżej z całego burgera – chrupiąca, fajnie wypieczona, bardzo dobry start pierwszego gryza. Mięso było krwiste zgodnie z prośba – szacun, jak wiecie zdarza się to u nas bardzo rzadko. Niestety, pomimo to było bardzo suche – pani kelnerka zapytana o procent dodawanego tłuszczu odpowiedziała, że dodają 10% łoju – dla mnie to zdecydowanie za mało, najsmaczniejsze burgery w mojej ocenie to te, które mają 15-20%. Dodatki, czyli po prostu warzywa, były OK – czasami prostota to najlepszy przepis. Do tego fajnie wysmażony, chrupiący bekon i niestety nierozpuszczony ser. Sos, który z nazwy miał być musztardowo-miodowy, w smaku dał odkryć jedynie część musztardową, mocno intensywną, przywodzącą na myśl konkretną sarepską, która sama w sobie jest dobra, ale mi bardziej pasuje do rasowego wursta albo golonki, a nie do burgera. Podsumowując, było niestety tylko średnio i punktów zebrało się na ogólną ocenę 3,5 i 11 miejsce i doznania smakowe nie zachęcają mnie do powrotu.

Real Burger - reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *